ساعات سرویس دهی
  • شنبه 10:00 الی 20:00
  • یکشنبه 10:00 الی 20:00
  • دوشنبه 10:00 الی 20:00
  • سه شنبه 10:00 الی 20:00
  • چهارشنبه 10:00 الی 20:00
  • پنج شنبه 10:00 الی 17:00
  • جمعه تعطیل

عیب یابی برد های الکترونیکی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی یک قطعه بسیار مهم و حساس در ماشین‌های لباسشویی بوده که در بعضی موارد با توجه به این که این برد دچار عیب و نقص و خرابی می گردد و باید با توجه به داشتن دانش و اطلاعات کافی نسبت به تعمیر و تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اقدام نماییم. در این مقاله قصد داریم به موضوع تعمیرات برد الکترونیک ماشین لباسشویی و همچنین موضوعات پیرامون آن بپردازیم پس در صورتی که می خواهید اطلاعات کافی در مورد تعمیرات این قطعه حساس به دست بیاورید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و همراه آلن سرویس باشید :

تعمیر ماشین لباسشویی

معمولاً دلیل کار نکردن صحیح قطعات موجود در یک دستگاه الکترونیکی به دلیل آسیب‌دیدن و معیوب شدن قطعات و لوازم الکترونیکی به کار رفته در آن دستگاه می باشد. امروزه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از اعضای جدا نشدنی هر خانه ای به حساب آمده و به عنوان یک وسیله الکترونیک پرمصرف درون خانه های ایرانی جای گرفته است و در صورتیکه این دستگاه پرمصرف دچار مشکل شود کارهای منزل و شستشوی لباس ها به تعویق افتاده و مشکلاتی برای صاحب ماشین لباسشویی ایجاد می گردد. با توجه به اینکه ماشین لباسشویی یک دستگاه الکترونیکی به حساب می‌آید اکثر قطعات به کار رفته در آن نیز الکترونیکی بوده و اکثر مشکلات فنی که در ماشین لباسشویی به وجود می آید مربوط به قسمت سیم کشی، پنل دیجیتال، صفحه کلید، سنسور حرارتی، تایمر ماشین لباسشویی، المنت، میکروسوئیچ درب، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، واتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و سنسور و غیره می باشد که هر یک از این ها نیاز به دانش کافی جهت تعمیر و یا تعویض دارند.

معمولا مشکلاتی که در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی پیش می آید می تواند مشکلات مربوط به قطعات الکترونیکی و یا مشکلات مکانیکی باشد در صورتی که شما نسبت به تعمیر و تعویض قطعات معیوب به موقع اقدام نمایید از ایجاد هزینه‌های بیشتر و یا صدمات جدی تر به ماشین لباسشویی جلوگیری کرده و در بحث هزینه صرفه جویی زیادی خواهد شد. از جمله مشکلات دیگری که می‌تواند برای دستگاه ماشین لباسشویی پیش بیاید مربوط به استفاده ناصحیح از این وسیله الکترونیکی میباشد. در صورت استفاده از پودرهای رختشویی بی کیفیت که کف زیادی تولید می‌کند لوله هوای موجود در قسمت هیتر سنسور دستگاه بسته شده و عملکرد کلی دستگاه دچار اختلال می گردد و عمر دستگاه به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

علل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی معمولی از یک سری قطعات ریز و درشت شامل خازن ها، فیوز ها و غیره تشکیل می گردد. در صورتی که در قسمت برق ورودی دستگاه هرگونه نوسان اضافی ایجاد گردد باعث خرابی و سوختن قطعات به کار رفته در برد الکترونیک ماشین لباسشویی شده و در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد به سوختن کامل برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد انجامید. همچنین در صورتی که دستگاه دچار عیب و نقصی در کارکرد خود شده باشد و آب به قسمت برد الکترونیک ماشین لباسشویی نفوذ کند در این قسمت اتصالی به وجود آمده و سیم پیچی داخلی دچار اتصال شده و در نتیجه برد ماشین لباسشویی سوخته و از بین می رود. همچنین در مواردی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد این یکی از خطرات جانی می باشد که متوجه مصرف کننده از ماشین لباسشویی گردد. از دیگر مواردی که ممکن است باعث خرابی و سوختن برد الکترونیک ماشین لباسشویی گردد ایجاد آتش سوزی در ماشین لباسشویی می باشد که در این صورت برد الکترونیکی کاملا از بین رفته و دیگر قابل استفاده نبوده و یا قابل تعمیر نمی باشد.

البته در صورتی که مشکل از قطعات به کار رفته در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد و به عنوان مثال خازن و یا فیوزهای به کار رفته در برد الکترونیک ماشین لباسشویی احتیاج به تعویض و تعمیر داشته باشند می توان برد را تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده نموده و در صورتی که خود برد بسوزد دیگر به فکر تعمیر آن نباشید و لازم است تا برد جدیدی را تهیه نموده و آن را بر روی ماشین لباسشویی نصب بنمایید تا ماشین لباسشویی بتوانند مجدداً فعالیت نماید و به شستشوی لباس هایی که در آن می ریزیم مشغول گردد. بهتر است در صورتی که قصد تهیه برد برای ماشین لباسشویی مدنظر خود را داریم حتماً یک برد الکترونیک ماشین لباسشویی اورجینال و مناسب را تهیه نماییم چرا که در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از کیفیت خوب و برند اورجینال بهره نبرده باشد هزینه های زیادی برای خرید مجدد برد شامل حالمان می شود.

خرابی های مربوط به برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

در حالت کلی یک سری خرابیها در کارکرد ماشین لباسشویی پیش می‌آید و با توجه به وجود آمدن این مشکلات، متوجه می‌شویم که علت خرابی مربوط به قسمت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد که از جمله مهمترین آنها موادی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

در صورتی که ماشین لباسشویی برنامه را طبق دستور و برنامه ای که کاربر وارد کرده به درستی انجام ندهد و در اجرای برنامه‌ های ارائه شده توسط ماشین لباسشویی اخلال ایجاد گردد متوجه می‌شویم که برد الکترونیک ماشین لباسشویی دچار عیب شده است. در صورتی که پنل جلوی ماشین لباسشویی با عیب و نقص مواجه شده و به درستی کار نکند و یا اینکه پنل جلو ماشین لباسشویی به صورت کامل خاموش گردد و نتوان با آن کار کرد می‌توان فهمید که این عیب مربوط به برد الکترونیک ماشین لباسشویی می باشد هرچند در صورت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین فعالیت می توان نتیجه گرفت که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.